برترین خودروهای ایمن در جاده

Last Updated on 1401 07 08 by مدیر سایت

رانندگی در جاده، بزرگراه یا حتی یک خیابان محله می تواند غیرقابل پیش بینی باشد. بعضا اتفاقات ناگوار رانندگی باعث میشود که شما به صافکاری pdr  نیاز داشته باشید. علاوه بر قوانین رانندگی که برای کنترل جریان ترافیک و عادات رانندگی ایمن در نظر گرفته شده است، بسیاری از رانندگان برای ایمن نگه داشتن آنها به وسایل نقلیه خود متکی هستند.

 

اما وسیله نقلیه شما چقدر ایمن است؟ تعدادی از ویژگی‌های ایمنی وجود دارد که به عنوان افزودنی‌های رایج برای افزایش توانایی خودرو در محافظت از مسافران تبدیل شده‌اند. آگاهی از این ویژگی ها و وسایل نقلیه شامل آنها می تواند به رانندگان در انتخاب وسیله نقلیه بعدی کمک کند.

 

نحوه طبقه بندی وسایل نقلیه

به گفته مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه (IIHS) ، اندازه و وزن وسیله نقلیه نقش مستقیمی در توانایی آن در محافظت از مسافران در برابر نیروی تجربه شده در برخوردی که می تواند باعث آسیب شود، بازی می کند. اگر وسیله نقلیه بزرگ است ، فضای جلوی خودرو تا قسمت سرنشینان بیشتر از وسایل نقلیه کوچکتر در برابر نیروی وارد شده در برخورد محافظت می کند.

 

علاوه بر این، وسایل نقلیه سنگین‌تر، اجسام سبک‌تر را در هنگام برخورد به عقب رانده می‌شوند و باعث کاهش بیشتر نیرو و محافظت بیشتر برای مسافران می‌شوند.

در طول تست های ایمنی انجام شده توسط IIHS و اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها (NHTSA)، وسایل نقلیه بر اساس وزن و اندازه به یک سری دسته بندی طبقه بندی می شوند، از جمله:

 • ماشین های کوچک
 • ماشین های سایز متوسط
 • خودروهای لوکس سایز متوسط
 • ماشین های بزرگ
 • ماشین های لوکس بزرگ
 • SUV های کوچک
 • SUV های سایز متوسط
 • شاسی بلندهای لوکس سایز متوسط
 • SUV های بزرگ
 • مینی ون ها
 • وانت های بزرگ

هر اندازه وسیله نقلیه سطوح حفاظتی خاص خود را به رانندگان ارائه می دهد. صرف نظر از تعداد ویژگی‌های ایمنی که ممکن است یک وسیله نقلیه به آن‌ها مجهز باشد، وزن و اندازه آن بر میزان محافظتی که می‌تواند در یک حادثه ارائه کند تأثیر دارد.

 

سیستم رتبه بندی ایمنی خودرو IIHS

در حالی که سازمان‌های بسیاری وجود دارند که ایمنی خودرو را ارزیابی می‌کنند، دو برنامه‌ای که بیشترین ارجاع را دارند توسط NHTSA و IIHS انجام می‌شوند. با پشتوانه تحقیقات دست اول، هر سازمان برنامه‌های ایمنی را هر ساله برای آزمایش آخرین مدل‌های خودرو به بازار اجرا می‌کند که هر کدام جنبه‌های مختلف ایمنی و عملکرد خودرو را آزمایش می‌کنند.

 

یکی از فهرست‌هایی که اغلب به آنها ارجاع داده می‌شود، در برنامه رتبه‌بندی ایمنی IIHS یافت می‌شود. این برنامه بر قابلیت تصادف خودرو ، یا اینکه چگونه یک وسیله نقلیه به خوبی از سرنشینان خود در تصادف محافظت می کند ، و سیستم های جلوگیری و تصادف جلوگیری می کند. مشابه NHTSA، IIHS شش تست تصادف را برای تعیین توانایی وسیله نقلیه برای محافظت از مسافران انجام می دهد.

 

با این حال، فرمت تست های تصادف متفاوت است. حوزه هایی که IIHS روی آنها تمرکز دارد عبارتند از:

 • تست های تصادف جلو
 • تست تصادف جانبی
 • تست تکیه گاه سر و صندلی
 • تست های پیشگیری از تصادف از جلو
 • ارزیابی چراغ های جلو
 • ارزیابی سخت افزار اتصال صندلی کودک (LATCH).

ارزیابی ها از ترکیب دو سیستم درجه بندی مختلف استفاده می کنند . تست های پیشگیری از تصادف جلو بر دو عامل وسیله نقلیه به خودرو و وسیله نقلیه به عابر پیاده تمرکز می کند. به این ارزیابی ها رتبه برتر، پیشرفته یا پایه داده می شود. بقیه ارزیابی ها بر اساس مقیاس خوب، قابل قبول، حاشیه ای و ضعیف (G، A، M و P) درجه بندی می شوند. رتبه بندی هر وسیله نقلیه منحصر به فرد است و درک دقیق تری از ایمنی آن ارائه می دهد.

 

10 خودروی برتر در جاده ها در سال 2021

هر ساله IIHS دو لیست از وسایل نقلیه ای را منتشر می کند که بهترین عملکرد را در برنامه ارزیابی ایمنی خود دارند. این لیست ها شامل TOP SAFETY PICK است که از سال مدل 2006 اعطا می شود و جوایز TOP SAFETY PICK+ که از سال 2013 آغاز شد.

 

اگرچه هر دو وسیله نقلیه موجود در هر یک از این لیست‌ها به عنوان “ایمن‌ترین خودروهای سال” در نظر گرفته می‌شوند، اما خودروهایی که در لیست TOP SAFETY PICK+ نشان داده می‌شوند در برخی مناطق رتبه‌بندی بالاتری دارند.

 

با توجه به IIHC ، در اینجا برترین خودروهای ایمن از نظر اندازه و نوع خودرو برای سال 2021 آورده شده است .

هوندا اینسایت 2021

هوندا اینسایت یک سدان 4 در است. در کلیه ارزیابی های ایمنی IIHS و در موارد اجرایی تصادف و کاهش تخفیف ، رتبه G را دریافت کرد. این دستگاه دارای چراغ‌های استاندارد در روز، تشخیص نقطه کور اختیاری، هشدار خروج از خط استاندارد، و جلوگیری از خروج استاندارد از خط است. از NHTSA رتبه کلی 5 ستاره را دریافت کرد.

 

مزدا 3 2021

 

مزدا 3 هم به عنوان یک سدان 4 در و هم یک هاچ بک 4 در عرضه می شود. در تمام ارزیابی های ایمنی IIHS ، G+ در ارزیابی لنگر صندلی کودک و در جلوگیری از تصادف و کاهش تصادف رتبه G را دریافت کرد. با این حال، برخی از تریم‌ها برای چراغ‌های جلو از نظر جلوگیری از تصادف و کاهش امتیاز، رتبه A را دریافت کرده‌اند. دارای چراغ های استاندارد در روز ، تشخیص اختیاری نقاط کور ، هشدار استاندارد خروج از خط و جلوگیری از خروج از خط استاندارد است.

 

سوبارو کراس‌ترک هیبریدی 2021

 

سوبارو کراس‌ترک هیبریدی یک واگن 4 در است. در تمام ارزیابی های ایمنی IIHS ، G+ در ارزیابی لنگر صندلی کودک و در جلوگیری از تصادف و کاهش تصادف رتبه G را دریافت کرد.

 

ماشین های سایز متوسط

هوندا آکورد 2021

هوندا آکورد یک سدان سایز متوسط ​​4 در است. این خودرو در تمامی ارزیابی‌های ایمنی IIHS، رتبه‌بندی G+ را در ارزیابی لنگر صندلی کودک و رتبه‌بندی برتر در پیشگیری و کاهش تصادف دریافت کرد. با این حال، برخی از تریم‌ها برای چراغ‌های جلو از نظر جلوگیری از تصادف و کاهش امتیاز، رتبه A را دریافت کرده‌اند. این مدل‌ها دارای چراغ‌های روز استاندارد، تشخیص نقطه کور اختیاری، هشدار خروج از خط استاندارد، و جلوگیری از خروج استاندارد از خط هستند. از NHTSA امتیاز ایمنی کلی 5 ستاره دریافت کرد.

 

مزدا 6 2021

مزدا 6 یکی دیگر از سدان های 4 در با رتبه G در تمام ارزیابی های ایمنی IIHS، رتبه G+ در ارزیابی لنگر صندلی کودک، و برتر در پیشگیری و کاهش تصادف است. برخلاف مزدا 3 ، برخی از تریم ها از نظر جلوگیری از تصادف و کاهش تصادف دارای رتبه A برای چراغ های جلو هستند. دارای چراغ های استاندارد در روز ، تشخیص اختیاری نقاط کور ، هشدار استاندارد خروج از خط و جلوگیری از خروج از خط استاندارد است.

 

نیسان ماکسیما 2021

نیسان ماکسیما یک سدان 4 درب متوسط ​​است. این خودرو در اکثر ارزیابی‌های ایمنی IIHS، رتبه A را برای چراغ‌های جلو از نظر پیشگیری و کاهش تصادف، و رتبه G+ در ارزیابی لنگر صندلی کودک دریافت کرد. این خودرو دارای چراغ‌های استاندارد در روز و هشدار خروج از خط، تشخیص نقطه کور اختیاری و جلوگیری از خروج از خط است و دارای رتبه ایمنی کلی 5 ستاره از NHTSA است.

 

میراث سوبارو 2021

Legacy یک سدان سایز متوسط ​​4 در است که در اکثر ارزیابی‌های ایمنی IIHS رتبه G، در ارزیابی لنگر صندلی کودک رتبه G+ و در تست‌های پیشگیری و کاهش تصادف رتبه برتر را دریافت کرده است. از NHTSA دارای رتبه ایمنی کلی 5 ستاره است و همچنین دارای چراغ های استاندارد روز ، تشخیص اختیاری نقاط کور ، هشدار استاندارد خروج از خط و جلوگیری از خروج از خط استاندارد است.

 

سوبارو Outback 2021

Outback 2021 یک واگن متوسط ​​4 در است. این خودرو دارای ایمنی کلی 5 ستاره از NHTSA ، درجه G در اکثر ارزیابی های ایمنی IIHS ، رتبه G+ در ارزیابی لنگر صندلی کودک و رتبه های برتر در آزمون های جلوگیری و تصادف تصادف است. مدل‌ها دارای چراغ‌های استاندارد در روز، تشخیص نقطه کور اختیاری، هشدار خروج از خط استاندارد، و جلوگیری از خروج از خط استاندارد هستند.

 

تویوتا کمری 2021

تویوتا کمری یک سدان 4 در سایز متوسط ​​است که در ارزیابی های ایمنی IIHS امتیازی تقریباً عالی دارد. با این حال، برخی از تریم‌های خودرو دارای چراغ‌هایی هستند که از نظر پیشگیری و کاهش تصادف، امتیاز A داده شده است. علاوه بر این، لنگرهای صندلی کودک دارای رتبه G+ بودند. NHTSA به کمری امتیاز ایمنی کلی 5 ستاره داده است و خودروها با چراغ های روشنایی استاندارد در روز، تشخیص نقطه کور اختیاری، هشدار خروج از خط استاندارد و جلوگیری از خروج از خط استاندارد عرضه می شوند.

 

خودروهای لوکس سایز متوسط

آکورا 2021

آکورا TLX یک سدان 4 در سایز متوسط ​​با امتیاز عالی در ارزیابی ایمنی IIHS است. همچنین توسط NHTSA رتبه بندی ایمنی کلی 5 ستاره را دریافت کرد.

 

لکسوس IS 2021

 

لکسوس IS یک سدان لوکس 4 در سایز متوسط ​​است. در کلیه ارزیابی های ایمنی IIHS و در موارد اجرایی تصادف و کاهش تخفیف ، رتبه G را دریافت کرد. با این حال، برخی از مدل‌ها با تریم‌های خاص، از نظر جلوگیری از تصادف و کاهش تصادف، دارای امتیاز A هستند. لکسوس دارای چراغ های استاندارد در روز، تشخیص نقاط کور، هشدار خروج از خط، جلوگیری از خروج از خط است. از NHTSA رتبه کلی 5 ستاره را دریافت کرد.

 

تسلا مدل 3 2021

جدیدترین مدل تسلا، مدل 3، یک سدان لوکس سایز متوسط ​​4 در است. در تمام ارزیابی های ایمنی IIHS به جز آزمون لنگر صندلی کودک ، که در آن رتبه A را دریافت کرد ، درجه G دریافت کرد. همچنین امتیاز کلی 5 ستاره را از NHTSA دریافت کرد. علاوه بر این، هر مدل دارای چراغ‌های استاندارد در روز، تشخیص نقاط کور، هشدار خروج از خط و جلوگیری از خروج از خط است.

 

شارژ ولوو S60 و ولوو S60 2021

 

این دو خودروی سدان لوکس 4 درب متوسط ​​، از ارزیابی ایمنی IIHS رتبه های کاملی دریافت کردند ، به جز ارزیابی های لنگر صندلی کودک ، که در آنها رتبه A را دریافت کردند. فقط ولوو S60 توسط NHTSA آزمایش شد و دارای ایمنی کلی 5 ستاره بود. مدل‌ها دارای چراغ‌های استاندارد در روز، هشدار خروج از خط و جلوگیری از خروج از خط هستند.

 

ماشین های لوکس بزرگ

آئودی A6 2021

 

آئودی A6 یک سدان بزرگ و لوکس 4 در است که در ارزیابی ایمنی IIHS نمره کاملی به آن داده شد. این خودروها دارای چراغ های استاندارد روز و هشدار خروج از خط هستند. همچنین امتیاز 5 ستاره ایمنی کلی را از NHTSA دریافت کرد.

 

آئودی A7 2021

برخلاف آئودی قبلی، A7 یک هاچ بک 4 در لوکس است که در ارزیابی های ایمنی IIHS امتیازات تقریباً عالی را دریافت کرده است. برخی از تریم‌های این خودرو دارای چراغ‌هایی هستند که از نظر پیشگیری و کاهش تصادف، رتبه A را دریافت کرده‌اند.

 

جنسیس G70 2021

 

جنسیس G70 یک سدان لوکس 4 در است. هنگامی که توسط IIHS آزمایش شد، در ارزیابی‌های پیشگیری و کاهش تصادف، رتبه M در ارزیابی لنگر صندلی کودک، و رتبه‌بندی G در دسته‌های باقی‌مانده دریافت کرد.

 

جنسیس G90 2021 جنسیس G90

یکی دیگر از سدان های لوکس 4 در است که در اکثر ارزیابی های ایمنی IIHS رتبه G را دریافت کرده است. در ارزیابی‌های پیشگیری و کاهش تصادف، رتبه برتر در تست خودرو به خودرو و رتبه پیشرفته در دسته خودرو به عابر پیاده را دریافت کرد. این مدل ها دارای چراغ های استاندارد در روز، تشخیص نقاط کور، هشدار خروج از خط و جلوگیری از خروج از خط هستند.

 

SUV های کوچک

مزدا CX-30 2021

 

مزدا CX-30 یک SUV کوچک 4 در است که در ارزیابی ایمنی IIHS نمره تقریباً کاملی دریافت کرده است. پایین ترین امتیاز به انتخاب تریم ها در دسته چراغ های جلو در زمینه جلوگیری و تصادف تصادف داده شد. همه مدل ها دارای چراغ های استاندارد در روز، هشدار خروج از خط و جلوگیری از خروج از خط هستند. همچنین امتیاز 5 ستاره ایمنی را از NHTSA دریافت کرده است.

 

نیسان روگ 2021

 

نیسان روگ 2021 یک SUV کوچک و 4 در است که در تمام ارزیابی‌های ایمنی IIHS امتیازات عالی را دریافت کرده است. با این حال، تنها امتیاز 4 ستاره را از NHTSA دریافت کرده است. همه مدل ها مجهز به چراغ های استاندارد در روز، تشخیص نقاط کور، هشدار خروج از خط و جلوگیری از خروج از خط هستند.

 

سوبارو فارستر 2021

مشابه نیسان روگ ، سوبارو فارستر یک SUV کوچک است که در ارزیابی ایمنی IIHS رتبه های عالی را دریافت کرده است. با این حال ، بر خلاف SUV قبلی ، Forester از NHTSA دارای 5 ستاره شد. همه مدلها دارای چراغهای استاندارد روز ، هشدار خروج از خط و جلوگیری از خروج از خط هستند ، علاوه بر تشخیص اختیاری نقاط کور.

 

SUV های سایز متوسط

هیوندای پالیسید 2021

 

هیوندای پالیسید یک شاسی بلند 4 در سایز متوسط ​​است که 5 ستاره ایمنی را از NHTSA دریافت کرده است. تقریباً در تمام ارزیابی‌های ایمنی IIHS به جز ارزیابی لنگر صندلی کودک، که در آن رتبه A را دریافت کرد، رتبه‌های برتر و G را دریافت کرد. مدل‌ها مجهز به چراغ‌های استاندارد در روز، هشدار خروج از خط و جلوگیری از خروج از خط هستند.

 

صعود سوبارو 2021 سوباروی

دیگر، اسنت 2021 یک SUV سایز متوسط ​​4 در است. در ارزیابی‌های ایمنی IIHS و همچنین رتبه‌بندی ایمنی کلی 5 ستاره از NHTSA، رتبه‌بندی عالی را دریافت کرد. مدلها مجهز به چراغهای روشن روز استاندارد ، هشدار خروج از خط ، و جلوگیری از خروج از خط ، و همچنین تشخیص اختیاری نقاط کور هستند.

 

تویوتا هایلندر 2021

 

تویوتا هایلندر یک شاسی بلند 4 در سایز متوسط ​​است. رتبه بندی ایمنی کلی 5 ستاره از NHTSA و همچنین رتبه های برتر و G در ارزیابی های ایمنی IIHS دریافت کرد. Highlanders مجهز به چراغ‌های استاندارد در روز، هشدار خروج از خط، و جلوگیری از خروج از خط و همچنین تشخیص نقطه کور اختیاری هستند.

 

شاسی بلندهای لوکس متوسط

 

آکورا RDX 2021

 

آکورا RDX یک شاسی بلند لوکس سایز متوسط ​​است. در تمام ارزیابی های ایمنی IIHS به جز در گروه اجتناب از تصادف و کاهش وسایل نقلیه به عابران ، که در آن رتبه پیشرفته را دریافت کرده است ، رتبه های تقریباً کاملی دریافت کرده است. این خودرو از NHTSA دارای امتیاز ایمنی 5 ستاره است و هر مدل مجهز به پیشگیری از خروج از خط استاندارد، هشدار خروج از خط و چراغ‌های روز و همچنین تشخیص نقطه کور اختیاری است.

 

Lexus NX 2021 Lexus NX

یک SUV لوکس 4 در است. در تمام ارزیابی‌های ایمنی IIHS به جز آزمون لنگر صندلی کودک، که در آن نمره A دریافت کرد، به آن رتبه‌بندی برتر و G داده شد. همچنین از NHTSA رتبه ایمنی کلی 5 ستاره دریافت کرد. مدل ها مجهز به چراغ های استاندارد در روز، تشخیص نقاط کور، جلوگیری از خروج از خط و هشدار خروج از خط هستند.

 

مرسدس بنز GLE کلاس 2021

 

کلاس GLE یک SUV لوکس 4 درب است. این دستگاه در تمام ارزیابی های ایمنی IIHS دارای رتبه برتر و G و رتبه ایمنی کلی 5 ستاره از NHTSA است. مدل ها مجهز به چراغ های روشنایی استاندارد روز و تشخیص نقطه کور استاندارد هستند.

 

مینی ون ها

هوندا اودیسه 2021

 

Odyssey 2021 یک مینی ون است که از NHTSA رتبه 5 ستاره ایمنی کلی را دریافت کرده است. این ون همچنین در اکثر ارزیابی های ایمنی IIHS رتبه های برتر و G را دریافت کرده است. به لنگرهای ایمنی کودک امتیاز G+ داده شد و چراغ‌های جلو از نظر پیشگیری و کاهش تصادف رتبه A دریافت کردند. همه مدلها مجهز به چراغهای روشن معمولی در روز هستند و دارای تشخیص نقطه کور اختیاری ، هشدار خروج از خط و افزودنیهای جلوگیری از خروج از خط هستند.

 

وانت های بزرگ

2021 Ram 1500

 

Ram 1500 مدل 2021 یک پیکاپ بزرگ با کابین خدمه است که رتبه ایمنی کلی 5 ستاره را از NHTSA دریافت کرده است. این کامیون در اکثر ارزیابی‌های ایمنی IIHS رتبه‌بندی G را دریافت کرد. با این حال، امتیاز M را در تست لنگر صندلی کودک و امتیاز M را برای چراغ‌های جلو در رابطه با جلوگیری از تصادف و کاهش در تریم‌های مدل انتخابی دریافت کرد. در طول ارزیابی‌های پیشگیری و کاهش تصادف باقی‌مانده، رتبه برتر برای پیشگیری از تصادف خودرو به خودرو از جلو و یک رتبه پیشرفته در پیشگیری از تصادف خودرو با عابر پیاده از جلو دریافت کرد. همه مدل ها دارای چراغ های استاندارد در روز هستند.

 

خودروهای ایمن گارانتی رانندگی ایمن نیستند

حتی در ایمن ترین خودروهای جهان، جاده می تواند غیرقابل پیش بینی باشد. عادات رانندگی ، آب و هوای نامساعد یا حوادث تصادفی هنوز می تواند رانندگان خودروهای ایمن را به تصادف سوق دهد.

 

پس از تصادف، بازگرداندن خودروی شما به فرم ممکن است بهترین راه برای اطمینان از ایمنی زمانی باشد که زمان حرکت مجدد در جاده فرا می رسد. کارشناسان صافکاری سعید بیش از 20 سال تجربه در زمینه تصادفات دارند. با داشتن تکنسین‌های حرفه‌ای کار می‌کند که خدمات فوق‌العاده‌ای را به مشتریان ارائه می‌دهند، از جمله کمک‌های بیمه، به‌روزرسانی‌های تعمیرات و صافکاری خودکار با کیفیت که با ضمانت پشتیبانی می‌شود.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + سه =