تشخیص علائم خستگی راننده

علائم خستگی راننده

رانندگی در حالی که خسته هستید خطر ابتلا به یک تصادف رانندگی تهدید کننده زندگی را افزایش می دهد . اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه خستگی راننده را به عنوان عامل بیش از 100000 تصادف رانندگی، 40000 جراحت و 1150 مرگ در سال شناسایی می کند.

دانستن علل و علائم خستگی راننده و یادگیری راهکارهای موثر برای پیشگیری از این خطر رانندگی می تواند به نجات جان شما کمک کند گرچه عوارض تصادف هم میتوانید منجر به هزینه های سنگین صافکاری pdr شود.

 

تشخیص خستگی راننده و پرهیز از صافکاری

 

علل و عوارض رانندگی خسته

فقدان استراحت با کیفیت و بیداری طولانی مدت از دلایل خستگی راننده هستند. خستگی می تواند هر راننده ای را تحت تاثیر قرار دهد، اما کارگران شیفت شب، رانندگان تجاری که ساعت های طولانی پشت فرمان هستند، افراد مبتلا به اختلالات خواب تشخیص داده نشده و کسانی که داروهای تجویزی مصرف می کنند در معرض خطر بیشتری هستند.

 

به محض رفع خستگی، راننده کمتر از آنچه در اطرافش می گذرد آگاه است. توانایی های قضاوت و تصمیم گیری مختل شده و زمان واکنش کند می شود. با افزایش خستگی و خواب‌آلودگی ، راننده ممکن است در دوره‌های کوتاهی از “خواب خرد” در زمانی که ممکن است از جاده خارج شود یا با وسیله نقلیه دیگری برخورد کند، بگذرد.

 

توجه به این علائم هشدار دهنده می تواند به شما در تشخیص خستگی کمک کند:

  • مشکل در تمرکز و بی توجهی
  • خمیازه مکرر ، سر و صدا و ناتوانی در باز نگه داشتن چشم ها
  • احساس بی قراری، تحریک پذیری یا بی حوصلگی
  • افکار منفصل یا سرگردان
  • وقفه های مختصر در حافظه یا “منطقه بندی کردن”
  • حرکت به سمت شانه یا خط مجاور
  • تنفس سطحی ، سوزش چشم ها و تنش پشت
  • رفتار غیرعادی رانندگی، مانند سرعت نامناسب، عقب‌نشینی یا نادیده گرفتن علائم راهنمایی و رانندگی

 

نکات رانندگی برای جلوگیری از تصادفات مرتبط با خستگی

شما می توانید با استراحت زیاد و داشتن یک برنامه خواب منظم، خطر تصادفی که زندگی شما را به خطر می اندازد کاهش دهید. سعی کنید از رانندگی به تنهایی و سفر در اواخر شب خودداری کنید. اگر شروع به دیدن علائم خستگی کردید، از جاده در یک منطقه امن و روشن خارج شوید و چرت بزنید. در سفرهای طولانی مدت ، هر دو ساعت استراحت کنید و دمای داخل خودرو را پایین نگه دارید.

 

دانستن علائم خستگی راننده همیشه نمی تواند از تصادف یا برخورد جلوگیری کند. اگر نیاز به صافکاری آسیب خودرو ناشی از تصادف ناشی از خستگی دارید، با ما در صافکاری سعید تماس بگیرید .

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =